Teledysk z wesela – ucieczka przed banałem

Tradycją polskich wesel stały się filmy weselne. Trwały one nawet około 2 godzin i zdarzało się często, że były przy tym śmiertelnie nudne. Nowoczesna moda to klipy weselne, dynamiczne, pełne zwrotów akcji z atrakcyjną i odpowiednio dobraną oprawą muzyczną.

Dlaczego tradycyjne filmy weselne są nudne?
Jakie są rodzaje teledysków weselnych?
Czy warto wybrać klip weselny na relację ze ślubu?
Jak niebanalnie pokazać wesele?
Czy wiesz, że przy nagrywaniu teledysku weselnego bardzo ważna jest odpowiednio dobrana muzyka?

Rodzaje teledysków

Pomysłowość par młodych sprawia, że wynajęty kamerzysta musi być bardzo kreatywny. Klip z wesela może opowiadać historię miłości małżonków, a wtedy skupia się na charakterach i wizji pary młodej. Można także zrobić teledysk w całkowicie sielskiej atmosferze: łąka, las, jezioro, a w tym sztafażu – młodzi i ich czułe spojrzenia, gesty. Najczęściej wybieraną formą wideo weselnego jest skrót wydarzeń całego, pięknego dnia, od ubierania pary młodej po tradycyjne oczepiny.

Główna zaleta teledysku weselnego to zdecydowanie krótszy i bardziej dynamiczny materiał od tradycyjnej relacji.

Ekscytujący przykład

Bardzo ciekawe jest wideo z wesela pary wietnamskiej Linh i Huya. Pierwszy akt filmu przedstawia pana młodego, który przychodzi z darami do rodziny pani młodej. Potem zastajemy młodą, gdy modli się do przodków o zgodę na ślub. Rodzina pana młodego czeka przed domem młodej i może wejść tam dopiero na jej zaproszenie. Potem są zaślubiny przed ołtarzem, a wieczorem bankiet dla rodziny i sąsiadów. Film przedstawia wietnamski ślub, ale pomysł na jego relację można z powodzeniem wykorzystać również w Polsce.

Ciekawy pomysł na klip ślubny pozwoli stworzyć niepowtarzalną historię pary młodej.