Siła marketingu i produkcja filmów korporacyjnych

Ważne znaczenie w komunikacji biznesowej mają filmy umieszczane na stronach firmy i w serwisach internetowych. Klipy takie, nagrywane przez profesjonalne agencje, służą poprawie wizerunku firmy. Oprócz filmów biznesowych, modne stało się także nagrywanie wideo z konferencji, szkoleń i eventów.

Do czego wykorzystuje się filmy korporacyjne?
Jak powstaje film korporacyjny?
Co wykorzystuje się w klipie korporacyjnym?
Co pokazuje film korporacyjny EFL?
Czy wiesz, że nagranie ciekawego filmu korporacyjnego może pomóc w skutecznej promocji firmy?

Jak stworzyć dobry film korporacyjny

Produkcja klipów korporacyjnych nie odbiega znacząco od innych realizacji filmowych. Głównym punktem takiego nagrania jest scenariusz, który musi przedstawiać firmę w pozytywnym świetle. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie historii korporacji czy też sylwetki prezesa lub twórcy firmy. Aby zdobyć zaufanie widzów, wideo musi być wiarygodne tzn. przedstawiać prawdziwe wiadomości.

Klipy korporacyjne stają się coraz powszechniejsze, dlatego trzeba mieć dobry pomysł na film, by się wyróżnić w Internecie.

Film korporacyjny EFL

Z okazji 20-lecia firmy EFL powstał film korporacyjny. Jest on podsumowaniem dotychczasowej działalności. W materiale zostały przedstawione sukcesy firmy i jej plany na przyszłość. Klip ten pokazuje korporację jako lidera rynku leasingu, która przy tym jest firmą nowoczesną, mającą dalekosiężne plany rozwoju. Atrakcją filmu była przemowa prof. Witolda Orłowskiego i występ Kayah.

Każda licząca się na rynku firma powinna posiadać na swojej stronie wideo na temat własnej historii.