Reportaż z eventu – czy warto?

Popularność serwisów internetowych takich, jak YouTube, Facebook i podobnych sprawiła, że firmy coraz częściej nagrywają ważne spotkania i umieszczają je w sieci. Również bardzo chętnie tworzone są reportaże filmowe z ważnych dla danej firmy wydarzeń.

W jakim celu tworzy się reportaże z eventów?
Czy takim reportażem firma może zdobyć zaufanie odbiorców?
Co przedstawia film z eventu?
Co możemy zobaczyć na filmie z eventu firmy X- KOM?
Czy wiesz, że event może w znaczący sposób wpłynąć na zmotywowanie zespołu i poprawienie relacji między pracownikami?

Realia i marketing

Firmy odkryły, że film z eventu to świetna alternatywa dla zwykłej reklamy i chętnie to wykorzystują. Taki reportaż z imprez integracyjnych, konferencji czy szkoleń, pokazując prawdziwe zdarzenia, oddaje realia konkretnego przedsiębiorstwa. Wideo z eventu ukazuje często relacje, jakie panują w firmie. Bywa, że jako dodatek do reportażu, umieszczane są wywiady z prezesem i opinie o produktach.

Filmy z eventów stały się jednym z elementów strategii marketingowej dużych firm.

X- KOM na sportowo

W Wrocławiu odbył się event firmy X- KOM, który przyciągnął tłumy fanów Kuby Błaszczykowskiego. Firma produkująca laptopy, komputery i notebooki zorganizowała spotkanie z piłkarzem, który stał się twarzą korporacji. Były autografy, zdjęcia i wywiady z gwiazdą futbolu. Reportaż z tego wydarzenia firma umieściła na swojej stronie, gdzie mogą go obejrzeć nie tylko fani piłki nożnej.

Umieszczając na swojej stronie film z eventu, firma podkreśla, że dba o swoich pracowników.